9 Mayıs 1919’un 105.inci yıl dönümü, tüm yurtta olduğu gibi Kandıra’da da coşkuyla kutlandı

Hükümet Konağı önündeki Atatürk büstüne çelenk konulması ile başlayan törenlere Kandıra Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, Garnizon Komutanı Piyade Albay Mehmet Ali Kılıç, Kandıra Belediye Başkanı Erol Ölmez, Kandıra Cumhuriyet Başsavcısı Gökner Kayaş Zor, siyasi parti temsilcileri, kurum yöneticileri,  sivil toplum kuruluşları, gazi ve şehit yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk ve Aziz şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın Okunması ile devam eden törende Kandıra İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından Atatürk büstüne çelenk konuldu.

Törenler Kaymakam Mehmet Sarıcan stadında gerçekleştirilen  105. yıl kutlamaları ile devam etti. Kandıra İlçe Gençlikl ve Spor Müdürü Ercan Güneş tarafından günün anlam ve önemine binaen yapılan konuşma, halk oyubnları gösterileri, şiirler, spor gösterileri ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 105.yıl dönümü dolayısıyla ilçe genelinde yapılan şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrenciler ile spor müsabakalarında başarılı olan sporculara protokol üyeleri tarafından hediyelerinin verilmesi ve geçit törenine vatandaşların ilgisi büyük oldu.

Kandıra’da Kutlamaları gece de devam etti. Kandıra Belediyesi tarafından Namazgah Tema Park Alanında düzenlenen konser ve Türk Hava Kurumu Tarafından Düzenlenen Dilek Feneri programı ile 19 Mayıs Coşkusu gün boyu sürdü.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir