Apple ve Samsung, katlanabilir telefon için güçlerini birleştirdi!

Apple ilk katlanabilir cihazını piyasaya sürmeye hazırlanıyor olabilir. Asya’dan gelen yeni raporlar, şirketin Samsung ile olan ekran ortaklığını büyütmek istediğini ortaya koydu. Buna göre Apple, katlanabilir ekran panelleri tedariği için Samsung ile görüşüyor.

Apple ve Samsung, iPhone Fold geliştirecek

Apple ve Samsung arasındaki ortaklıklar genişliyor olabilir. Detaylar henüz belirsiz olsa da, iPhone Fold için çalışmaların başladığı belirtildi. Buna göre anlaşma kapsamında Samsung, Apple’ın katlanabilir ekran teknolojisini geliştirecek.

Apple’ın uzun süredir Samsung Galaxy Z Flip’e benzer, dikey olarak katlanabilir bir iPhone üzerinde çalıştığı söyleniyordu. Hatta bu modelin 2026’nın sonlarında piyasaya sürüleceği dile getirildi. Apple’ın aldığı patentler de iPhone’dan MacBook’a kadar kadar çeşitli katlanabilir cihazlar üzerinde çalıştığını ortaya koydu.

Ancak Samsung’la yapılan anlaşma bazı konularda kafa karışıklığı yarattı. Örneğin Apple, şirketten 20,3 inçlik bir katlanabilir panel istedi. Bu akıllı telefon için çok büyük olsa da, katlanabilir MacBook’u mümkün kılabilir. Şirketin deneysel ürünler geliştirdiğini de unutmamak gerekiyor.

2025 yılında çift ekranlı katlanır MacBook/iPad hibriti için üretime geçecek olan Apple, iddialara göre 20,3 inçlik bir modelle piyasaya çıkacak. iPhone için ise 7,9 inç ve 8,3 inç olmak üzere iki ekran üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

Sızıntılara göre katlanabilir telefon alanındaki çalışmalarını hızlandıran Apple, yeni modelleri için ayrı bir seri oluşturacak. Planlamalarda bir aksaklık olmazsa 2025’in son günlerinde Apple’ın ilk katlanabilir modeli karşımızda olacak. 2026’da ise katlanabilir iPhone gözler önüne sürülecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir