Bluesky, Direkt Mesaj Özelliği Sunmaya Hazırlanıyor

Geçtiğimiz günlerde Jack Dorsey’in yönetim kuruluna veda ettiği Bluesky sonunda direkt mesaj (DM) özelliği için çalışmalara başlamış durumda. Merkezi olmayan sosyal medya platformu direkt mesajlar, video ve geliştirilmiş özel akışlar gibi yeni özellikler üzerinde çalıştığını duyurdu.

Bluesky’daki tüm gönderiler herkese açık olduğundan direkt mesajlar özellikle öne çıkıyor. Mesajlar başlangıçta yalnızca birebir olarak sunulacak ve kullanıcılar, açık, yalnızca takip edilen kullanıcılar ve devre dışı seçenekleri arasından seçim yaparak kimlerin ulaşabileceğini kısıtlayabilecek. Şirket açık kaynaklı bir çerçeve kullansa da direkt mesajların geliştirilmesi başlangıçta “protokol dışı” olacak.

Bluesky ayrıca, 90 saniyeye kadar uzunluktaki kliplerin paylaşılabileceği videolar üzerinde de çalışıyor. Şirket, gündem akılı için bir alan, uygulama içi akış oluşturma ve genel olarak geliştirilmiş akış keşfi de dahil olmak üzere özel akışlar için bir dizi fikir araştırıyor. Bluesky ayrıca OAuth alıyor ve kullanıcıların bir gün “Bluesky ile Giriş Yapabileceklerini” umuyor.

Bluesky bu güncellemelerin kullanıcılara ne zaman sunulacağı konusunda ise herhangi bir detay vermedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir