Fenerbahçe eski Teknik Direktörü Arthur Zico’dan Jose Mourinho iddiası!

Fenerbahçe yönetiminin teknik direktörlük koltuğuna Jose Mourinho’yu oturtması, tüm dünyada geniş yankı uyandırdı. Sarı-lacivertlileri 100. yılında şampiyonluğa ulaştıran eski teknik direktör Arthur Zico da ünlü teknik adam ile ilgili düşüncelerini aktardı.

‘TAM BİR WINNER KARAKTER’

Sabah’a konuşan Brezilyalı hoca, “Mourinho’yu dünyanın en iyi teknik direktörlerinden biri olarak görüyorum. Tam bir winner (kazanan) karakter. Onu çok seviyorum. Şahsen tanıştığım için de iyi biri olduğunu biliyorum. Onun başarılı olmasını ve Fenerbahçe’yi tekrar zaferlere ulaştırmasını diliyorum. Mourinho ve ekibinin harika bir iş çıkaracağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

‘TÜRKİYE’DE TARİHE GEÇECEK’

Mourinho’nun çok büyük bir deneyime ve bilgiye sahip olduğunun altını çizen Zico, şöyle devam etti: “Türk futbolunu ve Fenerbahçe’yi tanıyor. Geçmişte yaptıkları ortada. Porto ile Şampiyonlar Ligi kupası, diğer takımlarla kazandıkları… Nereye gitse o kulübün ve taraftarın sevgilisi haline gelmeyi başardı. Fenerbahçe taraftarı da başarı geldiği sürece her kim olursa olsun o kişiyi kucaklar. Jose, çok başarılı olacak ve Türkiye’de tarihe geçecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir